قرآن کریم

شبهه ی دوم

اگر فرشته ها و روح هم با سرعت نور ( که گروهی از قرآن پژوهان با اشاره به همین آیه ی 4معارج سرعت آنها را برابر نور دانسته اند )
به طرف خدا به بالا روند که پنجاه هزار سال طول می کشد
پس بر اساس این آیه ی قرآن ابعاد جهان خیلی کوچکتر و محدود تر از کشفیات دانشمندان می شود

50 هزار سال قرآنی کجا و میلیاردها سال نوری کجا

//////////////////

04 : 70 تَعْرُجُ الْمَلائِکَةُ وَ الرُّوحُ إِلَیْهِ فی‏ یَوْمٍ کانَ مِقْدارُهُ خَمْسینَ أَلْفَ سَنَةٍ : فرشتگان و روح به سوى او عروج مى‏کنند در آن روزى که مقدارش پنجاه هزار سال است‏.
47 : 22 وَ یَسْتَعْجِلُونَکَ بِالْعَذابِ وَ لَنْ یُخْلِفَ اللَّهُ وَعْدَهُ وَ إِنَّ یَوْماً عِنْدَ رَبِّکَ کَأَلْفِ سَنَةٍ مِمَّا تَعُدُّون : از تو با شتاب عذاب را طلب مى‏کنند. البته خداوند از وعده خود تخلف نخواهد کرد و بدرستی که یک روز نزد پروردگارت برابر هزار سال از سالهایى است که شما مى‏شمارید.‏
05 : 32 یُدَبِّرُ الْأَمْرَ مِنَ السَّماءِ إِلَى الْأَرْضِ ثُمَّ یَعْرُجُ إِلَیْهِ فی‏ یَوْمٍ کانَ مِقْدارُهُ أَلْفَ سَنَةٍ مِمَّا تَعُدُّون‏ : اوست که از آسمان به سوى زمین امور را تدبیر مى‏کند. آن گاه در روزى که مقدار آن هزار سال از سالهایى است که شما مى‏شمارید، به سوى او بالا مى‏رود.

از این آیات اینگونه استنباط می شود که سرعت حرکت امر الله و سرعت عروج روح و فرشتگان یکسان نیست و سرعت دومی پنجاه برابر اولی است.

http://www.askdin.com/thread8593.html

 

 

  


نوشته شده در جمعه ۱٥ دی ،۱۳٩۱ساعت ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin