قرآن کریم

سوره الانعام آیه مبارکه 59

« و عنده مفاتح الغیب لا یعلمها الا هو و یعلم ما فی البر و البحر و ما تسقط من ورقة الا یعلمها و لا حبة فی ظلمات الارض و لا رطب و لا یابس الا فی کتاب مبین »( انعام / . 59 بسیار دیده می‏شود که به غلط جمله " و لا رطب و لا یابس الا فی کتاب مبین »" را بر قرآن مجید تطبیق می‏کنند، در صورتی که‏ به طور قطع و مسلم مقصود قرآن نیست و شاید یک نفر از مفسرین قابل‏ اعتماد نیز آن طور تفسیر نکرده باشد ).

کلیدهای نهان نزد اوست، جز او کسی نمی‏داند، و می‏داند آنچه را که در صحرا و در دریاست. برگی از درخت نمی‏افتد مگر آنکه او می‏داند، و دانه‏ای در تاریکیهای زمین و هیچ تر و خشکی نیست مگر آنکه در کتابی روشن‏ ثبت است.

http://www.tahoorkotob.com/pageprint.php?pid=3873

آیه و عنده مفاتح الغیب لا یعلمها الا هو و یعلم ما فی البر و البحر و ما تسقط من ورقة الا یعلمها و لا حبة فی ظلمات الارض و لا رطب و لا یابس الا فی کتاب مبین (10) ،در این جهت روشن تر است،که همه موجودات و رفتار و کردارشان در علم ازلی الهی ثبت و ضبط است و حضور بالفعل دارد.

http://tebyan-zn.ir/News-Article/quran/science_knowledge_quran/2011/1/10/17300.html

وَعِنْدَهُ مَفَاتِحُ الْغَیْبِ لَا یَعْلَمُهَا إِلَّا هُوَ ۚ وَیَعْلَمُ مَا فِی الْبَرِّ وَالْبَحْرِ ۚ وَمَا

تَسْقُطُ مِنْ وَرَقَةٍ إِلَّا یَعْلَمُهَا وَلَا حَبَّةٍ فِی ظُلُمَاتِ الْأَرْضِ وَلَا رَطْبٍ وَلَا

یَابِسٍ إِلَّا فِی کِتَابٍ مُبِینٍ «59»

 کلیدهاى غیب فقط نزد اوست ، و کسى آنها را جز او نمى‏داند . و به آنچه در خشکى و دریاست ، آگاه است ، و هیچ برگى نمى‏افتد مگر آنکه آن را مى‏داند ، و هیچ دانه‏اى در تاریکى‏هاى زمین ، و هیچ تر و خشکى نیست مگر آنکه در کتابى روشن [ثبت] است . « 59»

 

سوره الانعام

 

 


نوشته شده در سه‌شنبه ٢۱ دی ،۱۳۸٩ساعت ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin