قرآن کریم

http://anobanini.ir/pic/map/tehran.jpg

استان تهران که البته اخیرا خود تبدیل به استان شده  است

 

نمایی از روستای امامزاده داوود

http://sameyan.persiangig.com/6.jpg

http://www2.irib.ir/amouzesh/d/..%5Cd%5Cjeo_teh%5Cpics%5C8-26.jpg

مرقد مطهر امامزاده داوود (ع)

 

تاریخچه استان تهران را در سایت زیر می توانیم بخوانیم :

 

http://forum.ayaran.com/thread3268.html

.............................................

 

جغرافیای استان تهران

http://www2.irib.ir/amouzesh/d/..%5Cd%5Cjeo_teh%5Cpics%5C1-1.gif

 


نوشته شده در سه‌شنبه ۳٠ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ٦:۱۱ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

 

اداره کل اوقاف تهران

 

http://www.oghaf-tehran.ir/default-185.aspx

 

امام زاده سید اسماعیل(ع)

امام زادگان پنج تن(ع)

قله دماوند                     امامزاده شمس الدیت دماوند

بقعه متبرکه امامزاده شمس الدین محمد (ع)

بقعه این امامزاده درمحله فرامه در ضلع شرقی رودخانه دماوند و در جنوب شرقی مسجد جامع دماوند واقع شده است .نسب این امامزاده بنا به شجره نامه موجود به زید بن حسن بن علی (ع) می رسد.ساختمان این بقعه بنایی با پلان مربع است که از بیرون به صورت هشت ضلعی متقارن ساخته شده است . سقف بنا به صورت شیروانی چند ضلعی و مصالح اصلی آن از خشت و گل است ،ولی امروزه نمای بیرونی آن با آجر نخودی رنگ پوشانده شده است .
در داخل حیات بقعه که در سمت غرب و در حد فاصل میان مقبره و و رودخانه قرار گرفته دو اصله درخت چنا رتنومند و کهنسال وجود دارد که بیش از 350 سال از عمر آنها می گذرد .گرداگرد بنای امامزاده در حال حاضر ،مسیر خیابان قرار دارد و موقعیت آن شبیه میدانی است که می توان اطراف آن چرخید. قدمت این بنا احتمالا مربوط به قرن 6 یـا 7 هجری (اوایل دوره مغول)است.در سال 1382 طرح مرمت و باز سازی بنا شامل 400 متر مربع زیر بنا در دو طبقه تهیه شد و به تایید میراث فرهنگی رسید که تا کنون نیمی از عملیات عمرانی آن به اتمام رسیده است .

www.oghaf-tehran.ir/default-185.aspx

امام زاده اهل بن علی(ع)
این بعقه متبرکه در جنوب محله دولاب، خیابان خاوران، ایستگاه امیر سلیمانی، خیابان خواجوی کرمانی در میان محوطی پر درخت پارکی به مساحت پانزده هزار متر مربع، بر روی سکویی به ارتفاع یک متر قرار دارد.
گنبد بنا دو پوش آجری است و قبلا قسمتی از بالای آن با کاشیهای فیروزه ای پوشیده شده لیکن در حال حاضر پوشش سیمانی دارد. طرح توسعه و تعمیر بقعه به مساحت دو هزار متر مربع در سال 1381 به طور مطلوبی انجام شده و نمای آن آجرکاری و کاشیکاری است. بر دیوار طرفین ایوان دوازده بیت شهر به خط نستعلیق بر کاشیهای خشتی با تاریخ 1308 ه.ق نوشته شده که برخی از ابیات آن چنین است:
تبارک الله از این شوکت و جلالت و جا کدام نور خدا خفته اند در این خرمگاه امامزاده آزاده اهل بن علی است  شهید گشته ز جور منافق گمراه همین اشعار را در سال 1324 ش با مختصر تغییراتی در برخی کلمات و تعویض نام متولی، به خط نسخ بر کاشی نوشته و بر بالای سر در ورودی محوطه بقعه نصب نموده اند.
صاحب مرقد، طبق متن اشعار فوق و زیارتنامه، از فرزندان امیر المومنین علی (ع) معرفی گردیده، اما در کتاب ((اختران فروزان طهران و ری)) نسب ایشان به فرزندان امام حسن مجتبی(ع) می رسد.
این بقعه دارای امکانات رفاهی از قبیل پارک و  وسایل بازی کودکان است و در قسمت ورودی آن حوض و آب نما بر صفای صحن افزوده است.
   
سقاخانه عزیز محمد(ره)
این سقاخانه از موقوفات فرد خیری به نام عزیز محمد است. بنای سقاخانه دارای آب انبار قدیمی، حوضچه آب و شیر و پاشیر بوده است.در این سقاخانه جایگاهی خاص برای روشن کردن شمع تعبیه شده است. در زیر شیر آب، سنگی با سطح صاف بر سینه دیوار نصب و بر آن حک شده است((الاحقر حاج عباس فرزند محمد به عنوان یادگار در آب و پاسنگ و لوله کشی)) بقیه جمله بر اثر گذشت زمان از بین رفته است. این سقاخانه در خیابان وحدت اسلامی(شاهپور سابق)، خیابان مهدیخانی قرار دارد.
   
امام زاده معصوم(ع)
بقعه متبرکه امامزاده معصوم(ع) در نزدیکی بقعه امامزاده حسن (ع) در خیابان قزوین، بین میدان قزوین و سه راه آذری، مقابل پل امامزاده معصوم واقع شده است. در کتیبه ای که به تاریخ 1240 ه.ق نگاشته شده، آن حضرت از نوادگان امام محمد باقر(ع) معرفی گردیده است.
این بقعه در فضی وسیع و مشجری قرار دارد و بنای فعلی آن مشتمل بر حرم چهار ضلعی مستطیل شکلی است که ایوان کوچکی در طرف جنوب و اتاقهای وسیعی در طرفین آن ساخته شده و گنبدی به سبک گنبدهای عصر صفوی بر فراز بقعه استوار گردیده است. طرح توسعه شبستانهای بقعه مزبور در حال اجرا و نیز حسینیه ای به نام حضرت ابوالفضل(ع) در حال احداث است. در محوطه لین بقعه مقبره برخی از رجال و افسران  عهد مظفرالدین شاه و محمد علی شاه قاجار وجود دارد.
آیینه کاری داخل بنا توسط محمدرضا نوید به سال 1373 ش انجام گرفته که بانی آن حاج علی قجر است. در قسمتی از ضریح نوشته شده: اصفهان- زرگری حسن پرورش، قلمزنی اکبر سبزیان و نجاری اخوان خالق زادگان ساخته شد. این امامزاده دارای فضای سبز وسیع، زائر سرا، پارکینگ و امکانات رفاهی مناسبی جهت استفاده زائرین محترم است. بنای مزبور که از آثار دوره صفویه و قاجار است به شماره 1913 جزو آثار ملی ثبت شده است.
   
بقعه متبرکه سیده ملک خاتون(س)
این زیارتگاه در خیابان خاوران، خیابان شهید برادران سجادی، هشت متری ملایری واقع شده است. در سال 1378 ش فعالیتهای عمرانی و نماکاری و اجرای طرحهای توسعه و محوطه سازی و ایجاد فضای سبز، به طرز زیبایی در این بقعه انجام شده است. بنای اصلی حرم، تاریخی و از آثار زمان فتحعلی شاه قاجار است که طبق کتیبه سنگ مرمر و کاشیهای مرقد توسط نواب علیه سلطنت خانم ملقب به محترم السلطنه بنت بدیع الملک میرزای عماد الدوله در سال 1309 ه ق تعمیر گردیده است. بنای فعلی بقعه شامل ایوان آجری و رواق جدید سر تا سری اطراف است، و ورودی آن از سمت شمال و نمای آن فاقد کاشیکاری است. درسال 1381 ش، به دلیل فرسودگی ضریح چوبی مشبک عهد قاجار، ضریح جدید مطلا و بدیعی استاد روزگاریان در  اصفهان ساخته شده و در این مکان نصب گردیده است. طرح مرمت سر در قدیمی محوطه نیز با هماهنگی میراث فرهنگی در دست اقدام است. طبق متن زیارتنامه موجود، صاحب بقعه از نوادگان امام موسی کاظم(ع) است. بقعه مزبور دارای محوطه ای پارک مانند همراه با وسایل بازی کودکان و دیگر امکانات موردنیاز زائران است و مراسم دعاو روضه خوانی در طول هفته در آن برگزار می شود.
   
امامزادگان یحیی و محمد(ع)
بقعه متبرکه حضرت ابوالقاسم یحیی(ع) مشهور به امامزاده یحیی در کوچه ای به همین نام در خیابان ری، نرسیده به خیابان شهید مصطفی خمینی در یکی از محلات قدیمی شهر تهران که سابقا به آن عودجان گفته می شد واقع شده است. نسبت شریف آن حضرت که از نقبای شهرهای قم و ری بوده است به امام زین العابدین (ع) می رسد. در مجاورت یقعه آن حضرت بقعه امامزاده محمد(ع) که گفته می شد برادر ایشان است قرار دارد. بقعه مقدس امامزادگان یحیی و محمد دارای صحن وسیع، مسجد، ایوان، رواق، ضریح، حرم آیینه کاری، سرداب، گنبد کاشی مخروطی شکل و سقاخانه است. قدیمی ترین اثر منقول این بقعه تاریخی که ساختمان اصلی بنای آن نیز به دوره مغول نسبت داده می شود، صندوق چوبی روی مرقد است که دارای تاریخ 895 ه است. در باب نام و نسب شریف امامزاده یحیی چنین نوشته شده:
این بزرگوار با 15 واسطه به امام چهارم (ع) می رسد و پس از پدر نقابت طالبیه ری، قم و آمل را به عهده داشته و به سال 592 ه ق به دست علاء الدین تکش خوارزمشاه به شهادت رسیده است. بنای قدیمی این بقعه شامل برج خشتی هشت ضلعی متعلق به قرن هفتم هجری است که مانند ابنیه دیگر عصر مغول، یک گنبد آجری 12 ضلعی هرمی شکل بر بالای آن قرار داشت و در عهد قاجاریه هم اطراف این برج با کاشیهای هفت رنگ مزین ساخته بودند و اینک در محل برج خشتی و قبلی، بقعه هشت ضلعی کنونی ساخته شده است. بر روی در قدیمی بقعه که چندان بزرگ نبوده، در دو کتیبه کوچک به خط ثلث نوشته اند: بانی بقعه خشتی قدیم شخصی به نام قرابشاره بوده و معمار آن، دیو حسن نام داشته است. صندوق منبت عتیقه امامزاده یحیی- چنان که در کتیبه آن اشاره شده- به دستور ملک شاه غازی در سال 895 ه ق به وسیله دو برادر به نامهای استاد حسین و استاد محمد لواسانی ساخته شده است. درسالهای اخیر فعالیت های عمرانی بسیاری دربقعه متبرکه امامزاده یحیی (ع) انجام پذیرفته که ضمن حفظ و نگهداری آثار گذشته، فضای اطراف حرم مطهر توسعه یافته است.

www.oghaf-tehran.ir/default-185.aspx

 

امامزادههای شهر تهران به تفکیک منطقه در سایت فوق الذکر مشخص شده

 

شمال
در این بخش شما می توانید با کلیک بر روی لینک ادامه مطلب، اطلاعات امامزاده ها و بقاع متبرکه شمال استان تهران را مشاهده نمایید.
 
شمال شرقی
در این بخش شما می توانید با کلیک بر روی لینک ادامه مطلب، اطلاعات امامزاده ها و بقاع متبرکه شمال شرقی استان تهران را مشاهده نمایید.

ادامه مطلب
شمال غربی
در این بخش شما می توانید با کلیک بر روی لینک ادامه مطلب، اطلاعات امامزاده ها و بقاع متبرکه شمال غربی استان تهران را مشاهده نمایید.

ادامه مطلب 

مرکزدر این بخش شما می توانید با کلیک بر روی لینک ادامه مطلب، اطلاعات امامزاده ها و بقاع متبرکه مرکز استان تهران را مشاهده نمایید.

 

ادامه مطلب

جنوبدر این بخش شما می توانید با کلیک بر روی لینک ادامه مطلب، اطلاعات امامزاده ها و بقاع متبرکه جنوب استان تهران را مشاهده نمایید.
 
جنوب شرقی
در این بخش شما می توانید با کلیک بر روی لینک ادامه مطلب، اطلاعات امامزاده ها و بقاع متبرکه جنوب شرقیاستان تهران را مشاهده نمایید.
 

جنوب غربیدر این بخش شما می توانید با کلیک بر روی لینک ادامه مطلب، اطلاعات امامزاده ها و بقاع متبرکه جنوب غربی استان تهران را مشاهده نمایید.

ادامه مطلب

 

   
 
 

www.oghaf-tehran.ir/default-185.aspx

 

 

بقعه متبرکه پنج تن در خیابان شهید فرشادی در لویزان در شمال شرق تهران واقع شده است. این بقعه دارای بنایی است چهار گوش به ابعاد 7*7 متر که در عهد قاجاریه در هر سوی آن ایوان ساده ای افزوده اند. بر فراز بقعه پوششی گنبدی شکل استوار بوده که بعد از ایجاد ایوانها روی تمامی آن را با شیروانی پوشانده اند.
ضریح مشبکی در وسط بقعه به نامهای : سالم، ابوطالب، رضا و رحیم پسران شیث بن کاظم بن علی بن الحسین زین العابدین ذکر شده است.
 
 

این بقعه که منسوب به سید اسماعیل از احفاد امام علی النقی(ع) است در جنوب شرقی تهران حد فاصل دو خیابان 15 خرداد و مولوی قرار دارد. این بنا دارای صحن، ایوان و دو گلدسته بلند، رواق، ضریح و مسجدی کوچک است. در داخل سر در بقعه و درون ایوان کتیبه ای به خط نستعلیق سفید رنگ بر متن کاشی خشتی لاجوردی نقش شده است. از مفاد این کتیبه تاریخی بر می آید که ساختمان ایوان و گلدسته و کاشیکاری بلند سر در، در زمان سلطنت محمد شاه قاجار و در سال 1262 ق به اهتمام عیسی خان بیگلربیگی انجام یافته است. اثر قدیم تر آن، دری نسبتا عتیقه است که در ضلع غربی حرم قرار گرفته است و بر روی آن نام محمد شاه قاجار و عیسی خان بیگلر بیگی آمده است. قسمت وسط هر دو لنگه در مربوط به قرن نهم هجری قمری است و طبق کتیبه های موجود بانی آن استاد حسین بن پیر علی حداد تهرانی و تاریخ آن جمادی الاول سال 886 ق است.و این تاریخ قدیمی ترین سال تاریخی است که ابنیه قدیمی داخل شهر تهران باقی مانده است.
بدین ترتیب می توان قسمتی از بقعه را متعلق به قرن نهم ه. از زمان مربوط به ساختمان اصلی بنا و بقعه را به قرن 13 ه. و دوران قاجار منسوب دانست. کاشیهای زرین فام مرقد مطهر متعلق به قرون 7 و 8 ه ق و مناره های موجود در این بقعه از قرن 13 ه ق باقی مانده است.
 
 

نوشته شده در سه‌شنبه ۳٠ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ٥:٥۳ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

http://meshkat-damavand.persianblog.ir/tag/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1+%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86%DB%8C+%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86+%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%88%D9%86%D8%AF

 

 


نوشته شده در سه‌شنبه ۳٠ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ٥:٥۱ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

ذلِکَ بِأَنَّ اللَّهَ هُوَ الْحَقُّ ... ۶- سوره مبارکه الحج

http://www.3noqte.com/main/qoran-17/6386-matn-tarjome-va-tafsir-ayate-qoran-quran


نوشته شده در دوشنبه ٢٩ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ٢:٥٢ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

عکسهای زیبا با نام مطهر حضرت امام موسی کاظم ع

ولادت امام موسی کاظم علیه السلام

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=84799

http://www.tebyan.net/bigimage.aspx?img=http://img.tebyan.net/big/1387/11/34308616310112124539184822014845132146205.jpg

ولادت امام موسی کاظم علیه السلام ولادت امام موسی کاظم علیه السلام ولادت امام موسی کاظم علیه السلام

 ولادت امام موسی کاظم علیه السلام ولادت امام موسی کاظم علیه السلامولادت امام موسی کاظم علیه السلام

ادامه عکسهای زیبا با نام مطهر حضرت امام موسی کاظم ع در

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=84799

 


نوشته شده در یکشنبه ٢۸ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

بهترین مکان برای تلاوت قرآن

قرآن کریم

تلاوت قرآن در مسجد

در هرجا و مکانى به جز اماکنى که قرائت قرآن در آن ها سبب توهین به قرآن مى گردد مى توان آن را تلاوت نمود و از نظر اسلام مانعى ندارد. در میان اماکن ، دو مکان براى تلاوت قرآن ارجحیت بیشترى دارد. یکى مسجد و دیگرى خانه . هر مسجدى در روى زمین خانه خدا مى باشد.

هیچ خانه اى در روى کره خاکى شریف تر و محترم تر از خانه خدا نیست خانه خدا محل عبادت و یاد خدا است و قرائت قرآن برترین عبادت الهى مى باشد. جا دارد هر یک از مسلمانان مقدارى از وقت خود را در مساجد به تلاوت قرآن اختصاص دهند. براى پى بردن به ارزش تلاوت قرآن در مساجد به گزارش قطعه اى از تاریخ و سخنى از آورنده قرآن نظر مى اندازیم . در زمان پیامبر اسلام صلى الله علیه و آله شخصى در مساجد شعر مى خواند. آن حضرت خطاب به او فرمود: اى شخص !بدان و اگاه باش که مساجد را براى قرآن ساخته اند.1 این گفتار نشان دهنده اهمیت تلاوت قرآن در مساجد است .

از کتاب هایى که در مورد سیره پیامبر اسلام صلى الله علیه و آله و اصحاب نوشته شده است ، استفاده مى شود که مسلمانان ، از صدر اسلام تا حال قرآن را در مساجد تلاوت مى کردند و بیشتر اوقات ، این تلاوت ها به صورت دسته جمعى بوده است .

 

تلاوت قرآن در خانه

نکته مهمى که در احادیث قرائت قرآن وجود دارد این است که این احادیث ، مسلمانان را به تلاوت قرآن در منازلشان تشویق فراوان مى کند. خواص و آثار گوناگون براى آن مى شمارد. این فواید عبارت از:

اول : خواندن قرآن در منازل سبب اعتلاى کلمه حق و نشر حقایق اسلام ، و نیز موجب انتشار و کثرت قرآن خواهد بود؛ زیرا وقتى انسان در منزل خود قرآن بخواند همسر و فرزندان وى نیز طبعا در این عمل از وى پیروى نموده و به خواندن آن تشویق مى گردند و در نتیجه به خواندن قرآن گرایش مخصوص به وجود آوده و تعداد قرآن خوانان روز به روز افزایش ‍ پیدا مى کند.

هیچ خانه اى در روى کره خاکى شریف تر و محترم تر از خانه خدا نیست خانه خدا محل عبادت و یاد خدا است و قرائت قرآن برترین عبادت الهى مى باشد.

اگر براى خواندن قرآن مرکز و محل معینى اختصاص یابد در این صورت قرآن خواندن براى همه و در تمام اوقات امکان پذیر نخواهد بود. این است که گفتیم : قرائت قرآن در منازل یکى از راه هاى انتشار و گسترش حقایق اسلام مى باشد.

دوم : قرائت قرآن در منازل و خانه ها، تعظیم و پاداش شعائر اسلام است ؛ زیرا وقتى از خانه هاى مسلمانان هر صبح و شام صداى روح نواز قرآن بلند گردد و از هر نقطه شهرهاى اسلامى صداى تلاوت آیات الهى به گوش رسد، در اعماق جان و دل شنوندگان اثر خاص و عمیقى مى گذارد و ایمان در دلشان بارور و شکوفا مى گردد.

سوم : قرائت قرآن در منازل داراى محاسن دیگرى است حدیثى از امیرالمؤ منین علیه السلام مى فرماید: تلاوت قرآن ، دعا و ذکر خدا در خانه ها و منازل باعث فزونى نعمت ها و ازدیاد برکت ها مى گردد و فرشتگان الهى در چنین خانه هایى فرود آمده و شیاطین از آن دورى مى گزینند و فرار مى کنند. این گونه منازل براى اهل آسمان نور و روشنایى مى بخشد همان گونه که ستارگان آسمان بر اهل زمین نورافکنى مى کنند.

در حدیث دیگرى از رسول خدا صلى الله علیه و آله نقل شده است که فرمود: خانه هایتان را با نماز و قرائت قرآن نورانى کنید. خانه هایى که در آن قرآن تلاوت نشود و یادى از خدا نشود برکتش کم شده و ملائکه از آن ها دورى مى کنند و در عوض ، شیاطین به این خانه ها راه مى یابند. 2

http://www.tebyan.net/religion_thoughts/articles/quranicarticles/2010/9/19/137291.html

 


نوشته شده در یکشنبه ٢۸ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱۱:٠۱ ‎ق.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

توکل در قران

در نگرش اسلام و بینش قرآنی، انسان باید به اصل توکل توجه داشته و برای انجام هر عملی خدا را به عنوان علت کامل در نظر بگیرد، در قرآن کریم برای توکل آثاری بیان شده است که گویای اهمیت و جایگاه آن در اندیشه توحیدی است و یکی از مهمترین نتایجی که قرآن برای توکل بیان می کند، آرامش است.

خداوند در آیه 173 سوره مبارکه «آل عمران» می فرماید: کسانی که مردم به ایشان گفتند، مردمان ضد شما گرد آمدند، از آنها بهراسید، نه تنها نهراسیدند، بلکه ایمانشان افزایش یافت و گفتند، خداوند ما را بس است و او بهترین وکیل است و نیز در آیه 70 و 79 سوره «نمل» درباره توکل مطالبی آمده است که بیانگر آرامشی است که به جهت توکل بر خدا و اینکه خداوند ایشان را بس است، پدیدار شده است.

تقویت روحیه مومنان از برکات توکل است که خداوند در آیه 122 سوره «نمل» به آن اشاره کرده که چگونه آنان را به جهت توکل از شکست باز می دارد و روحیه آنان را تحکیم می بخشد.

در آیه 121 و 122 سوره مبارکه «آل عمران» اشاره شده است که نتیجه توکل چیزی جز استقامت و پایداری نیست و اهل توکل در برابر سختی ها نیرومند می شوند.

در آیه 71 سوره «یونس» نیز آمده است که با توکل است که انسان شجاعت واقعی خود را به دست می آورد و از دشمن و مکر او نمی هراسد.

توکل به معنای نادیده گرفتن اسباب و عوامل طبیعی نیست و توکل منافاتی با استفاده از اسباب طبیعی ندارد. از این رو خداوند در آیه 159 سوره «آل عمران» به پیامبر خویش دستور می دهد که نسبت به مومنان نرم باش و سخت مگیر، زیرا سخت گیری عاملی برای واگرایی و دور شدن از پیرامونت است، بلکه با استغفار و طلب بخشش نسبت به ایشان و مشاوره و همفکری ارتباط و همبستگی خود را با آنان تقویت کن و با همه این ها بر خداوند توکل کن که خداوند توکل کنندگان را دوست دارد.»

از زمینه هایی که برای ایجاد توکل در قرآن کریم بیان شده است، تسلیم است که بیانگر مرتبه ای ایمانی است، ایمانی که در بحث توکل مراد است، ایمان تسلیمی است، این تسلیم و مسلمانی در آیه 84 سوره «یونس» یاد شده و خداوند می فرماید: اگر مسلمانید، توکل بر خدا داشته باشید و این گونه است که مومن اهل تسلیم محض می تواند اهل توکل بوده و از آثار توکل بهره مند باشد.

از مهمترین شرایط ایجاد توکل در انسان مومن این است که توجه به حاکمیت خداوند داشته باشد و درآیه 56 و 123 سوره «هود» و آیه 67 سوره مبارکه «یوسف»نیز به این موضوع اشاره شده است.

 

http://qoran114.blogfa.com/8612.aspx

 


نوشته شده در جمعه ٢٦ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

تعقل در قرآن کریم

در قرآن کریم آیات متعددی وجود دارد که انسان ها را به اندیشه و تعقل فرا خوانده است و همچنین در احادیث ائمه اطهار (ع) نیز دعوت به تفکر و تعقل فراوان است، فکر و اندیشه  در دین مبین اسلام در راس تعالیم دینی قرار دارد و امام علی (ع) در این باره می فرماید: بالاترین عبادت به کار انداختن نیروی تفکر و تعقل است. ...............

توکل در قران

در نگرش اسلام و بینش قرآنی، انسان باید به اصل توکل توجه داشته و برای انجام هر عملی خدا را به عنوان علت کامل در نظر بگیرد، در قرآن کریم برای توکل آثاری بیان شده است که گویای اهمیت و جایگاه آن در اندیشه توحیدی است و یکی از مهمترین نتایجی که قرآن برای توکل بیان می کند، آرامش است.

خداوند در آیه 173 سوره مبارکه «آل عمران» می فرماید: کسانی که مردم به ایشان گفتند، مردمان ضد شما گرد آمدند، از آنها بهراسید، نه تنها نهراسیدند، بلکه ایمانشان افزایش یافت و گفتند، خداوند ما را بس است و او بهترین وکیل است و نیز در آیه 70 و 79 سوره «نمل» درباره توکل مطالبی آمده است که بیانگر آرامشی است که به جهت توکل بر خدا و اینکه خداوند ایشان را بس است، پدیدار شده است.............

 

 

 

 

 

 

 

http://qoran114.blogfa.com/8612.aspx

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ إِنَّکَ عَلَى الْحَقِّ الْمُبِینِ «79»إِنَّکَ لَا تُسْمِعُ الْمَوْتَى وَلَا

 

تُسْمِعُ الصُّمَّ الدُّعَاء إِذَا وَلَّوْا مُدْبِرِینَ «80»

 

پس بر خدا توکل کن ; زیرا تو [ متکى بر آیین ] حقّ آشکارى . « 79» بى تردید تو نمی  توانى [ دعوتت را ]به مردگان بشنوانى ، و نیز نمی  توانى آن را به کران که پشت کنان روى برمی  گردانند بشنوانى ، « 80»

 

 

سوره شریفه النمل

 

 

 

 

 

 

http://www.erfan.ir/farsi/quran/quran_proj/display/display.php

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نوشته شده در جمعه ٢٦ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱۱:٥٠ ‎ق.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

قرآن نوری است که خاموشی ندارد...

قرآن کریم
 
قران کریم
 
 
 
 

نوشته شده در جمعه ٢٦ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱۱:٤٤ ‎ق.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

یا زهرا

http://24tir.ir

 

http://alam-dar.persiangig.com/image/baghia.bmp

 عکس هایی از بقیع

2. قبر مطهر چهار امام معصوم

khalvatgahe.blogfa.com/post-101.aspx

 

 خوش آن نسیم که می آید از کنار بقیع

خوش آن نسیم که می آید از کنار بقیع
خوشا هوای روان بخش و مُشکبار بقیع
فرشتگان ز زمین می برند سوی بهشت
برای غالیه‌ی حوریان غبار بقیع
اگر که طور تجلّی ز صدق می طلبی
بیا به گلشن روحانی دیار بقیع
دریغ و درد که از ظلم دشمنان خدا
خراب شد همه آثار بی شمار بقیع


(سروده ای از ایت الله صافی گلپایگانی)

 

 

۸۶سال است که بقعه ی آسمانی بقیع تخریب شده اکنون در آستانه جمعه ۸ شوال ،  هشتاد و هفتمین سالروز این جنایت  هستیم.

به امید روزی که حرم ائمه بقیع به دست شیعیان ساخته شود.تد

 

 

 

 

 
 


 
 
 
عکسهای  بالا بقیع مظلوم قبل از تخریب
عکسی زیبا از حرم پیامبر (ص)
 
 
 
 
 
 

نوشته شده در پنجشنبه ٢٥ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

فضایل بعضی سوره های قرآن کریم 

در سایت

http://www.emam12.com/modules.php?name=News&file=article&sid=197

حدیث

عَلامَةُ المُخْلِصِ أَرْبَعَةٌ: یَسْلَمُ قَلْبُهُ وَ تَسْلَمُ جوارِحُهُ وَ بَذَلَ خَیْرَه وَ کَفَّ شَرَّهُ.


نشانه مخلص چهار چیز است: دلش درست است، اعضایش بی آزار است، خیرش به دیگران می رسد و از بد کردن خوددار است.


رسول اکرم صلی الله علیه و آله

نوشته شده در پنجشنبه ٢٥ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

                               خوش آن نسیم که می آید از کنار بقیع

 

خوش آن نسیم که می آید از کنار بقیع
خوشا هوای روان بخش و مُشکبار بقیع
فرشتگان ز زمین می برند سوی بهشت
برای غالیه‌ی حوریان غبار بقیع
اگر که طور تجلّی ز صدق می طلبی
بیا به گلشن روحانی دیار بقیع
دریغ و درد که از ظلم دشمنان خدا
خراب شد همه آثار بی شمار بقیع


(سروده ای از ایت الله صافی گلپایگانی)

 

 

۸۶سال است که بقعه ی آسمانی بقیع تخریب شده اکنون در آستانه جمعه ۸ شوال ،  هشتاد و هفتمین سالروز این جنایت  هستیم.

به امید روزی که حرم ائمه بقیع به دست شیعیان ساخته شود.تد

 
 


 
 
 
عکسهای بقیع مظلوم قبل از تخریب
 
 

نوشته شده در پنجشنبه ٢٥ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ٩:٥٢ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

 

http://bia2galeb.blogfa.com/page/ziba-sazi-2.aspx

 

 

http://www.irupload.ir/images/qifdp73tuufur7ypogj.gif

هر شب تا سحر در بزم یارم                        تصور می نمودم او کنارم

چه بزمی و چه یاری داشتم من                    عجب دلدار نازی داشتم من

سخن می گفتم او را از همه چیز                 به دقت می شنید او کاملا ریز

نشد حاجت بخواهم نه بگوید                     ولی کی گوش کردم آنچه گوید

http://fatemeyoon.blogfa.com/post-81.aspx

 


نوشته شده در چهارشنبه ٢٤ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۸:٢۱ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

هم دعا کن گره از کارتو بگشاید عشق
 
هم دعاکن گره تازه نیفزاید عشق

اینترنت

.............................

هم دعا کن گره از کار تو بگشاید عشق
هم دعاکن گره تازه نیفزاید عشق
قایقی در طلب موج به دریا زد و رفت
باید از مرگ بترسیم اگر باید رفت
شمع روشن شد , پروانه به اتش پیوست
میتوان سوخت اگر امر بفرماید عشق
هیمه رنج من ابریشم پیراهن شد
شمع حق داشت ,به پروانه نمی اید عشق

http://www.sinaantilove.blogfa.com

.........................

آمد رمضان هست دعا را اثری
                                                                                          دارد دل من شور و نوای دگری


                                       ما بنده عاصی و گنهکار توییم


                                                                                          ای داور بخشنده بما کن نظری

 

http://www.amamreza110.blogfa.com/cat-36.aspx

Sparkling Rose / There and back again

http://valasr14.persianblog.ir

 

 


نوشته شده در چهارشنبه ٢٤ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۸:٢٠ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

http://chem-best.blogfa.com

یک دفتر خالی برای ثبت وقایع مهم زندگی

والپیپر و پس زمینه عاشقانهوالپیپر و پس زمینه عاشقانه

زندگی زیبا

بر چهره پر ز نور مهدی صلوات 

 

* * * * * * * * * * * * * * *

بر چهره پر ز نور مهدی صلوات بر جان و دل صبور مهدی صلوات
تا امر فرج شود مهیا بفرست بهر فرج و ظهور مهدی صلوات

 

 

 

* * * * * * * * * * * * * * *

http://qalbesalim.mihanblog.com


نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱۱:٢۳ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

 

http://www.masumin.ir/?cat=78

عکس داخل خانه ی خدا

http://www.masumin.ir/?p=144

http://www.masumin.ir/?cat=78

 

عکسی از نماز در مسجدالحرام

عکس زیبا از کعبه

کعبه و عکس آن

 عکسی از دورنمای کعبه

http://www.masumin.ir/?p=161

 


نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

http://www.masumin.ir

دانلود تلاوت سوره ی مریم با صوت زیبای استاد اللیثی

در سایت   

http://www.masumin.ir

 

 


نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

 

 

یا مهدی من همه نیلوفران را فرش راهت میکنم / من جهانی را فدای یک نگاهت میکنم

گفتم به مهدی بر من عاشق نظر کن

                                       گفتا تو هم از معصیت صرف نظر کن
گفتم به نام نامیت هر دم بنازم

                                       گفتا که از اعمال نیکت سرفرازم

ادامه این شعر زیبا در    

http://yabaqeyatallah.blogfa.com

 

 

 


نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱٠:٤٧ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

 

بارها گفت محمد که علی جان من است ، هم به جان علی و جان محمد صلوات

salavat

اهدا می کنیم به ارواح ملکوتی رسول اکرم صلی الله علیه و آله ، ائمه اطهار علیهم السلام ، همه شهدا از صدر اسلام تا کنون ، امام شهدا و جهت تعجیل در فرج آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه شریف

http://www.ghorany.com

 


نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱٠:٤٦ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

 

ختم قرآن به نیت رفع مهجوریت قرآن

وب سایت ختم صلوات

وب سایت ختم قرآن مجید

http://www.ghorany.com


نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱٠:٤۱ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

کد آیه امروز

در سایت     http://www.parsquran.com/site/webmasters.html

سوره الانشقاق, آیه 25
إِلَّا الَّذِینَ آمَنُواْ وَعَمِلُواْ الصَّالِحَاتِ لَهُمْ أَجْرٌ غَیْرُ مَمْنُونٍ
مگر کسانى که گرویده و کارهاى شایسته کرده‏اند که آنان را پاداشى بى‏منت‏خواهد بود

http://www.parsquran.com

سایت  http://www.parsquran.com

سایت پارس قرآن است


نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱٠:۳٦ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

ubz6lmnv982t5d6zwm4z.jpg

توضیح نوشتن روی عکس در http://hovallah.mihanblog.com

http://yanoor15.persianblog.ir

 

 


نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ٧:۳۸ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

Photo Frame Result

یک قاب عکس دیگر از صفحه ای از قرآن کریم

 

http://bia2galeb.blogfa.com/page/ziba-sazi-2.aspx

 http://yahazratemahdi.blogfa.com

Photo Frame Result 

Photo Frame Result 

Photo Frame Result 

 

 

 


نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱:٤٤ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

htbdfd6pxgp9733mo04n.jpg
htbdfd6pxgp9733mo04n.jpg 
 
آپلود عکس و قاب دار نمودن آن
عکس فوق عکسی از یک صفحه قرآن کریم است که پس از
آنکه آپلود نمودم حالا قصد دارم این صفحه از قرآن کریم را با یک قاب مناسب قاب دار نمایم :
رفته و یک قاب زیبا انتخاب می نمایم :
Photo Frame Result 
Photo Frame Result 
Photo Frame Result 
Photo Frame Result 

نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

ddet8byt0aaeqim4rmy.jpg
ddet8byt0aaeqim4rmy.jpg
 
 
 
تهیه کارت تبریک : ابتدا عکس مورد نظر را سیو  و ذخیره نموده یا از میان عکسهای رایانه یک مورد را انتخاب نموده بعد در نرم افزار" پینت " جملات دلخواه را نوشته و بعد از طریق آپلود عکس عکس مورد نظر را در سایت یا وبلاگمان قرار می دهیم

آپلود عکس از طریق

 
 
q96quj6jpki9927r3cev.jpg
 
q96quj6jpki9927r3cev.jpg 
 
 
این کارت تبریک هم مانند کارت تبریک بالا درست شد
2r8xi3ktca2d38mpuyoz.jpg
 
2r8xi3ktca2d38mpuyoz.jpg
 
 
عکس فوق هم جدیدا تهیه شد

نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱٢:٥۱ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
طبقه بندی:  

اماکن مذهبی

شهرری بیش از آنکه به دلیل آثار تاریخی و باستانی مشهور باشد، به عنوان یک شهر مذهبی شناخته می‌شود. آرام‌گاه‌های متعددی از منسوبان به امامان شیعیان در شهر ری وجود دارد. آرامگاه شاه عبدالعظیم یکی ازمهم‌ترین آثار مذهبی شهرستان ری است. برخی از مهمترین آرامگاه‌های شهر ری عبارتند از:

 • آرامگاه ابن بابویه
 • آرامگاه امامزاده ابراهیم (شهر ری)
 • آرامگاه امامزاده حمزه (شهر ری)
 • آرامگاه امامزاده ابوالحسن (شهر ری)
 • آرامگاه امامزاده ابوالقاسم (شهر ری)
 • آرامگاه امامزاده اسماعیل (شهر ری)
 • آرامگاه امامزاده ایوب و یوشع
 • آرامگاه امامزاده حسین (شهر ری)
 • آرامگاه امامزاده رقیه (شهر ری)
 • آرامگاه امامزاده سه برادران
 • آرامگاه امامزاده شاهزاده ابراهیم و شاهزاده اسحق
 • آرامگاه امامزاده شاهزاده حسین (شهر ری)
 • آرامگاه امامزاده شعیب (شهر ری)
 • آرامگاه امامزاده طاهر (شهر ری)
 • آرامگاه امامزاده عبدالله (شهر ری)
 • آرامگاه امامزاده علی و قاسم (شهر ری)
 • آرامگاه امامزاده عین و غین (شهر ری)
 • آرامگاه امامزاده غیبی (شهر ری)
 • آرامگاه امامزاده هاجر خاتون
 • آرامگاه امامزاده هادی (شهر ری) (مسجد ماشاء الله)
 • آرامگاه امامزاده یعقوب (شهر ری)
 • آرامگاه بی‌بی‌زبیده (شهر ری)
 • آرامگاه بی‌بی‌شهربانو
 • آرامگاه جوانمرد قصاب
 • آرامگاه سه دختران
 • آرامگاه شاه عبدالعظیم
 • http://wapedia.mobi/fa/%D8%B4%D9%87%D8%B1_%D8%B1%DB%8C?t=4.

   

  Photo-Skin_ir-Flower25.jpg 

   http://photo-skin.ir/gallery/thumbnails.php?album=lastup&cat=-12&page=3

  http://qara-ali.blogfa.com

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

   

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید    تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید   تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  http://mafateholqaeb.mihanblog.com

  http://qara-ali.blogfa.com

   


  نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

  htbdfd6pxgp9733mo04n.jpg
  htbdfd6pxgp9733mo04n.jpg 
   
   
   
   آپلود عکس قرآن کریم توسط 

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  http://mafateholqaeb.mihanblog.com

  http://qara-ali.blogfa.com

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

   

   


  نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱٢:۱۱ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

   اگر نظر مسیحیت درمورد مصلوب شدن حضرت عیسی ع را بیان نماییم :

  چرا حواریون عیسی در زمان مصلوب شدنش فرار اختیار کرده و هیچیک به دفاع از او برنخاستند؟

  مسیح دعوت خود را در میان قوم یهود آغاز نمود، قوم لجوج و متعصبی که پذیرش هیچ دعوت جدیدی را نداشتند.
  این وضعیت خاص، نشر دعوت جدید را با پیچیدگی و مشکل مواجه می نمود. این بود که مسیح از میان مردمِ عادی قوم خود، دوازده تن را به تعداد اسباط موسی، جهت یاری دین خدا برگزید.
  این افراد عبارت بودند از:
  پطرس و برادرش اندریاس، یعقوب ابن زبدی و یوحنّا برادرش، فیلپّوس، برتولما، ثوما، متّی (لاوی) شمعون قِنَعنِی غیور، لبیّ (ثدیّ)، یعقوب بن حلفا و یهودای اسخر یوطی.
  چهره ای که انجیل ها از حواریون ارائه می نمایند،
  متفاوت است. گاه از آنها به عنوان رسولانی صدیق و امین یاد می کنند که نهایت تلاش خود را در حمایت از مسیح به کار بسته اند؛ و (گاه) عنوان انسانهایی با ایمانی ضعیف، نفهم و ترسو که سرور خود مسیح را در لحظات بحرانی گرفتاری، تنها گذاشته و منکر هرگونه شناخت و ارتباط با وی شده اند.
  این تصاویر متضاد، هاله ای پیرامون شخصیت حواریون ایجاد نموده که ما را در دست یابی به شخصیت حقیقی آنها دچار سردرگمی می نماید. امّا قرآن، رسالت معرفی حواریون مسیح را به بهترین نحو، به انجام رسانده است.
  قرآن از حواریون به عنوان انسان هایی پاک یاد می کند که با عشق و ایمان به مسیح، به حمایت از دین خدا برخاسته و در این باره ذره ای تردید به خود راه نداده است.
  قرآن که فضائل اخلاقی مسیح را در یاری رساندن دین خدا، مایه سرمشق همة انسانهای با ایمان می داند.

  ..........................

  قرآن، آنها را الگوی عملی برای مؤمنان دانسته و به انسانهای با ایمان سفارش می کند که همچون حواریون، یارانِ خدا باشند.[15]

  و اینکه آنها یک لحظه در راستگویی و صداقت مسیح شک نکرده اند.[16] با این بیان روشن و بدون تعارض، چهره حقیقی حواریون، از پسِ پردة ابهام زمان خارج و آنها را به عنوان شخصیت هایی مؤمن و فداکار که شایستة الگو بوده اند،
  پیش رویمان قرار می دهد.
  منابعی برای مطالعه بیشتر:
  1. بحارالانوار، علامه مجلسی، ج 14، ص 272-282، چاپ بیروت. 2. منشور جاوید، جعفر سبحانی، ج 12، ص 384-400، مؤسسه امام صادق. 3. تفسیر نمونه، ناصر مکارم شیرازی، ج 2، ص 425-427، دارالکتب اسلامی.

  http://www.askdin.com/showthread.php?t=5190  نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

  دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پای

  فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد

  http://www.askdin.com/showthread.php?t=6671&p=46999

  آیا تثلیث از نظر عقل مورد پذیرش است؟!

  یکی از آموزه هایی که همواره از سوی کلیسا برای جوامع مسیحی القاء می شود مسأله اعتقاد به تثلیث است. همان گونه که می دانید مطابق تلقی مسیحیت تثلیث عبارت از «اب»، «ابن» و «روح القدس» است. مراد از «أب» براساس ادبیات کتاب مقدس، خداوند است. براساس گزارش اناجیل موجود، حضرت عیسی به شاگردان خود سفارش کرده که خدا را در دعاهای شان، پدر آسمانی بخوانید»[1] و مراد از «ابن» یا پسر؛ حضرت مسیح است. براساس قطعنامه «نیقاوی» در سال 325 میلادی فرزندی حضرت مسیح برای خدا،‌نه به صورت مجازی و تشریفی بلکه بصورت حقیقی تلقی می گردید: «عیسی مسیح پسر خدا،‌مولود از پدر، یگانه مولود که از ذات پدر است. خدا از خدا، نور از نور، خدای حقیقی از خدای حقیقی که مولود است نه مخلوق از یک ذات با پدر...»[2] بنابراین در عقیدة رسمی مسیحیت، مسیح فرزند حقیقی خدا تلقی گردیده است. مراد مسیحیت از روح القدس، وجود فعال و توانای خداوند در زمین است. که بوسیله آن حضرت مسیح در شکم مادر خود قرار گرفت. روح القدس تعلیم جامعه مسیحیت را به عهده دارد و در عهد جدید از روح القدس به عنوان تسلّی دهنده،‌ روح حکمت و ایمان، روح شجاعت، محبت و شادی، نامبرده شده است.»[3] براساس نگرش مسیحیان، میان «أب» و «إبن» و «روح القدس» فرع و اصلی وجود ندارد. همه اینها از ارزش و اصالت یکسان برخوردارند. در عین اینکه از هم متمایزاند، واحد اند. مانند قوه حافظه و دراکه و اراده...»[4] یعنی هر یک از «اب» و «ابن» و «روح القدس» خداوند تمام عیار و کامل است. در عین اینکه هر کدام خدای کامل است،..............

   تثلیث گزاره عقل ستیز است. به دلائل ذیل: 1) تثلیث حقیقی با توحید حقیقی متباین است بگونه ای که با فطرت و بدیهیات اولیه عقلی در تضاد می باشد. مثل اینکه بگوئیم عدد یک همان عدد سه است. و برعکس. 2) اگر هر یک از اقانیم سه گانه خداوند کامل و تمام عیار باشد، مستلزم تعدد خداوند است. و شرک صریح و بی نقاب می باشد. عقل هرگونه مانند و بدیل و شریک را از خداوند کامل غنی بالذّات و واجب الوجود نفی می کند. زیرا موجودی که صداقت در وجود و تمحض تام در کمال و وجود دارد، هرگز تعدد پذیر نیست. والا مستلزم محدودیت و ترکیب و احتیاج است. و با غنای ذاتی و أطلاق آن ناسازگار است. تثلیث و ترکیب خارجی: اگر از تعدد خداوند صرفنظر کنیم و بگوییم سه گانه بودن خداوند ولو با بساطت و وحدت خداوند متعارض است، اما امکان اینکه خدائی در یک ترکیب طبیعی، اتحاد پیدا کند، وجوددارد. اما واقع غیر این است زیرا مراد از ترکیب در اینجا ترکیب خارجی که عبارت از ماده و صورت است، می باشد چنین ترکیبی وقنی ممکن است محقق شود که سه چیز، یکسان و برابر مطرح نباشد بلکه یکی استعداد و قوة محض است و دیگری فعلیت محض در حالی که در تثلیث أب و ابن و روح القدس چیزی به عنوان قوه و فعل مطرح نیست. بنابراین ترکیب اب، و ابن و روح القدس، ناممکن است. و غیرقابل تحقق است. اگر مراد از ترکیب تثلیث، ترکیب ذهنی یعنی امکان وجودباشد نیز سخن مردود است زیرا اوّلاً هیچ یکی از اقانیم ثلاثه بصورت متفاوت ممکن و وجود مطرح نشده است برغم اینکه اگر چنین چیزی را با تسامح بپذیریم باید قبول کنیم که تمام ممکنات شایستگی الوهیت را دارا است. اگر تثلیث را یک راز ایمانی و تعبدی تلقی کنیم در این صورت چرا تربیع و تخمیس و ... را به عنوان یک راز ایمانی قبول نمی کنیم برای اینکه تثلیث نسبت به تربیع و... هیچ رجحانی ندارد.

  http://www.askdin.com/showthread.php?t=5011


  نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

  توبه چیست ؟ حقیقت آن کدامست ؟ توبه واقعی چیست ؟ ( مباحث توبه شناسی )

  .....................

  گر کافر و گبر و بت پرستی بازآ
  بازآ، بازآ هر آنچه هستی بازآ
  این درگه ما در گه نومیدی نیست‎
  صدبار اگر توبه شکستی بازآ
  ....................
  رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند :
  ألتوبة الّنصوح الندم علی الذنب : حین یفرط منک فتستغفر الله تعالی ثمّ لما تعود الیه ابداَ .
  توبه نصوح ، پشیمانی از گناه است که وقتی گناه از تو سر زد از خدا آمرزش طلبی و دیگر هرگز مرتکب آن نشوی .
  ......................
  راه های انگیزه بخشی برای توبه و بازگشت 1
  1 – توجه به آیات قرآن کریم و احادیث حضرات معصومین علیهم السلام که جنبه انذاری و تهدید به عقاب و عذاب گنه کاران را دارد ، مانند :
  قال رسول الله صلی الله علیه و آله :

  « ما من یوم طلع فجره ولا لیلة غاب شفقها الا وملکان یتجاوبان (1) بأربعة أصوات :
  فیقول أحدهما : یالیت هذا الخلق لم یخلقوا ،
  فیقول الآخر : یالیتهم إذا خلقوا علموا لماذا خلقوا ،
  فیقول الآخر : یالیتهم إذا یعلموا لماذا خلقوا عملوا بما علموا ،
  فیقول الآخر : یالیتهم إذا لم یعملوا بما علموا تابوا ممّا عملوا ».
  المحجة البیضاء : 7/93.
  رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند :
  هیچ روزی نیست که سپیده دم آن طلوع کند و هیچ شبی نیست که شفق آن پنهان شود ، مگر آنکه دو فرشته در چهار مطلب با یکدیگر گفتگو می کنند :
  یکی از آنان می گوید :ای کاش این مردم خلق نمی شدند !
  پس دیگری می گوید : حال که خلق شده اند ، ای کاش می دانسنتد که به چه جهت خلق شده اند !
  پس دیگری می گوید :حال که نمی دانند چرا خلق شده اند ، ای کاش به آن چه میدانند عمل می کردند !
  پس دیگری می گوید : حال که به آنچه می دانند عمل نمی کنند ، ای کاش از فرو رفتن در آنچه که نمی دانند خودداری و پرهیز می نمودند ! .
  و فی بعض الروایات :
  تجالسوا فتذاکروآ علموا ، فیقول الآخر : یا لیتهم اذ لم یعملوا بما عملوا تابوا ممّا عملوا .
  المحجة البیضاء : 7/93.
  در روایت دیگری اینگونه آمده است :
  ای کاش ( گنه کاران ) دور هم می نشستند و درباره آنچه که نمی دانند گفتگو می کردند !
  پس دیگری می گوید : حال که به دانسته های خویش عمل نمی کنند ، ای کاش از اعمال خویش توبه می نمودند!
  ..............................
  راه های انگیزه بخشی برای توبه و بازگشت 2
  2 - شخص گنه کار می بایست باور داشته باشد که علاوه بر مجازات اخروی ، مکافات دنیوی نیز در انتظار اوست و چه عوارض بدی و چه بی توفیقی هایی که بر اثر گناه گریبانگیر گنه کاران نمی شود :
  خدای متعال در این باره می فرماید :
  وَ ما أَصابَکُمْ مِنْ مُصیبَةٍ فَبِما کَسَبَتْ أَیْدیکُمْ وَ یَعْفُوا عَنْ کَثیرٍ .( شوری30)
  اگر شما را مصیبتى رسد، به خاطر کارهایى است که کرده‏اید. و خدا بسیارى از گناهان را عفو مى‏کند.

  امام صادق سلام الله علیه در تفسیر آیه شریفه بالا به نقل از امیرمؤمنان علی سلام الله علیه فرمودند :
  « لیس من التواء عرق ، و لا نکبة حجر ، و لا عثرة قدم و لا خدش عود الا بذنب » .
  کافی جلد 2 صفحه 445
  هیچ رگی نمی زند و هیچ سنگی به پای کسی آسیب نمی رساند و هیچ پایی نمی لغزد و هیچ چوبی به دستی خراش نمی اندازد ، مگر به علت گناه .

  و یا روایتی دیگر از امام صادق سلام الله علیه که فرمودند :
  « اما انه لیس من عرق یضرب و لا نکبة و لاصداع و لامرض الا بذنب و ذلک قول الله تعالی عزوجل فی کتابه : « وَ ما أَصابَکُمْ مِنْ مُصیبَةٍ فَبِما کَسَبَتْ أَیْدیکُمْ وَ یَعْفُوا عَنْ کَثیرٍ » ، و ما یعفو الله اکثر مما یؤاخذ به » .
  کافی جلد 2 صفحه 269
  هیچ رگی نمی زند و هیچ بدبختی رو نمی آورد و هیچ سر درد و مرضی ایجاد نمی شود مگر به علت گناه ؛ و چنین است سخن خدای عزّ و جلّ در کتاب خود : هر مصیبتی که به شما می رسد به علتّ آن چیزی است که دستهای شکا کسب کرده اند ؛ در حالیکه خدا خیلی از آن گناهان را بخشیده است .
  بعد امام فرمودند :
  گناهانی را که خدا از آنها در می گذرد ، بیشتر از گناهانی است که خداوند به علت آنها انسان را عذتب می کند .

  « انّ الرّجل یذنب الذنب فیحرم صلاة اللیل و انّ العمل السیئ اسرع فی صاحبه من السّکین فی اللحم » .
  کافی جلد 2 صفحه 272
  تحقیقاَ فردی که گناه می کند ، پس ، از اقامه نماز شب محروم می گردد ، و همانا که سرعت اثر بد در انجام دهنده آن ، از تأثیر چاقو در گوشت بیشتر است
  امام على (علیه السلام):

  Click the image to open in full size.

  التوبة ندم بالقلب واستغفار باللسان وترک بالجوارح واضمار اءن لایعود؛

  توبه پشیمانى با دل است و آمرزش خواهى با زبان و ترک گناه در عمل و مصمم شدن بر تکرار نکردن آن .

  Click the image to open in full size.

  غررالحکم 2/126/2072.
  ..........................................

  فوریت توبه

  بدون شک، توبه امری است که باید فوری انجام شود . تا گناهی از انسان صادر شد، قبل از آن که آثار آن در قلبش ماندگار و محو آن غیر ممکن گردد، پشیمانی و توبه ضرورت دارد . قرآن کریم در این زمینه می فرماید:

  «انما التوبة علی الله للذین یعملون السوء بجهالة ثم یتوبون من قریب ...» ; (6) خداوند توبه کسانی را می پذیرد که از روی نادانی عمل زشتی مرتکب شده و فوری توبه کنند ... .

  6 . نساء/17

  http://www.hawzah.net/Hawzah/Magazines/MagArt.aspx?MagazineNumberID=3676&id=20065

  رابطه توبه و استغفار

  در آیات فراوانی امر به «استغفار» و «توبه » شده است . توبه حقیقتی است قلبی که همان پشیمانی از گناه و عزم ترک آن می باشد و ظهور این توبه به طلب غفران و آمرزش می باشد .

  حضرت علی ( علیه السلام) می فرماید: توبه پشیمانی قلب و استغفار با زبان است . (13)

  13 . محمدی ری شهری، میزان الحکمة، ج 1، ص 541

  ........................

  مطالبی درمورد توبه در

  http://www.ghadeer.org/site/qasas/lib/tavab/tavvab02.htm

  .......................

  توبه نصوح

  خداوند در آیه 7 سوره تحریم می فرماید: " «یا ایها الذین امنوا توبوا الی الله توبه نصوحا»؛ " ای اهل ایمان به سوی خدای متعال تائب شوید، توبه کنید، آنهم توبه نصوح. قبل از این آیه این آیه را ذکر کرد که در قیامت مردمی می خواهند عذر بجویند، اظهار ندامت و پشیمانی و بازگشت کنند، به آنها می گویند اینجا عذر نجویید که فایده پذیر نیست. یکدفعه حساب آخرت را رها می کند می آید «سراغ» دنیا: پس ای اهل ایمان قبل از آنکه در آنجا عذرخواهی کنید و عذرتان پذیرفته نشود، در جایی که عذر پذیرفته می شود عذر بخواهید، یعنی توبه کنید. آن اعتذار آخرت است این اعتذار دنیا، در خانه کشت اعتذار بجویید، در خانه عمل اعتذار بجویید نه در خانه جزا. در خانه جزا اعتذار فایده ندارد. فورا مساله توبه را مطرح می کند: "«یا ایها الذین امنوا توبوا الی الله توبه نصوحا»؛ " توبه کنید، از راه کج و انحرافی خودتان به سوی حق بازگشت کنید و به راه مستقیم خدا بازگردید ولی توبه تان توبه نصوح باشد.
  در باب توبه چند مطلب است که باید عرض کنم. یکی اینکه مقصود از " توبه نصوح " چیست؟ در باب توبه نصوح بعضی گفته اند که " نصوح " نام مردی بوده است و گناهش این بوده که لباس زن می پوشیده، خودش را به صورت زن درمی آورده است و در حمام زنها می رفته و کیسه کش زنها بوده و بعد توبه کرده است. این سخن نه با روایات معتبری که در ذیل این آیه آمده جور درمی آید نه با تعبیر خود آیه، چون اگر نصوح اسم انسان می بود از نظر قواعد عربی باید می فرمود: " یا ایها الذین امنوا توبوا الی الله توبه نصوح " توبه کنید مانند توبه نصوح، «نصوح را به توبه» اضافه می کرد، مضاف و مضاف الیه می آورد، در صورتی که نصوح را به صورت صفت آورده، یعنی توبه ای که نصوح باشد، نه توبه ای مانند توبه انسانی که اسمش نصوح بوده است.

  توبه نصوح
  پس مقصود از توبه نصوح چیست؟ نصوح از ماده " نصح " است. نصح یعنی خیرخواهی خالصانه. ناصح را که ناصح می گویند به اعتبار این است که خیرخواه خالصانه و مخلصانه است. توبه نصوح یعنی توبه خالصانه و مخلصانه، توبه ای که تا آن عمق روح انسان توبه کند.

  .......................

  http://www.tahoorkotob.com/docs/320ef105249.php


  نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  


  نور حضور

  Click the image to open in full size.
  Click the image to open in full size.
  یا رب که کارها همه گردد به کام ما
  نور حضـور خـویـش فـروزد امـام ما

  مـا بـاده محبـت او نـوش کـرده‌ایــم
  «ای بی خبر ز لذت شرب مدام ما»

  هرگز نمیرد آنکه از این باده زنده شد
  «ثبت است بر جریده عالم دوام ما»

  ای باد اگر بـکـوی امام زمان رسی
  «زنهار عرضه دار به پیشش پیام ما»

  گو هـمـتـی بدار که مخمـور فرقتیم
  شاید برآیـد از مـی وصـل تو کام ما

  از اشک در ره تو فـشـاندیم دانه ها
  «باشد که مرغ وصل بیفتد به دام ما»

  فیضت بصبح و شام زجان می کند سلام
  پیـکی کجـاست تا برساند سـلام ما
  Click the image to open in full size.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


  نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱٠:٤٤ ‎ق.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

  Click the image to open in full size.


  با من همه جا رفیق راهی یارب

  از درد نگفته ام گواهی یارب

  من عبد ذلیل و تو خداوند جلیل

  از من آهی زتو نگاهی یارب

  Click the image to open in full size.

   

   


  Click the image to open in full size.  الهی به هرچه نظرکنم تورامیبینم
  الهی هرصداکه گوش کنم تورامیشنوم
  الهی هرگلی راکه بوکنم تورامیبویم
  الهی بهرچه میل کنم تورامییابم  الهی به هرجا که میروم نشان تومیبینم
  الهی به هر چه نظرکنم کمال تو میبینم
  الهی به هرسوکه مینگرم جمال تومیبینم
  الهی زهرنشان که میگذرم مثال تو میبینم


  الهی تومعبودی ومن عابد
  الهی تومعشوقی ومن عاشق
  الهی توقادری ومن ناتوان
  الهی توعالمی ومن نادان


  الهــی توحاکمی ومن محکوم
  الهـــی تورازقی ومن فقــیر
  الهــی توطبیبی ومن بیمــار
  الهــی توحبیبی ومن تیمــار


  Click the image to open in full size.
  ای مالک من!من ملک توام.درملک توام.قائم به توام

  جز تو مرا یار و پناهی نبود
  Click the image to open in full size.

  نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱٠:۳۸ ‎ق.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

   

  15- حجر [نام سرزمین قوم ثمود]

  حجر، نام سرزمینى بین مدینه و شام بود که قوم ثمود آنجا مى‏زیستند و خداوند، حضرت «صالح‏» را براى هدایت مردم آن فرستاد. در آیه 80 خداوند از تکذیب این قوم نسبت به پیامبران و سر انجام شومشان که دچار عذاب شدند یاد مى‏کند.
  داستانهاى تنذیرى و سرگذشت اقوام دیگر در رابطه با نبوت، از مطالب دیگر این سوره است. در چند آیه هم از خلقت اولیه آدم و دشمنى ابلیس با انسان و برنامه‏هاى اغواگرانه‏اش حث‏شده است.
  پنجاه و چهارمین سوره‏اى است که قبل از هجرت، در سال چهارم بعثت در مکه نازل شده و 99 آیه دارد.

  ........................

   

  19- مریم [مادر حضرت عیسى]

  در این سوره داستان مریم و ولادت عیسى(ع) و یادى از انبیاء دیگر و آیاتى مربوط به دین و آخرت و توحید و شرکت بیان شده است.
  گیرائى و جذبه این سوره، حتى پادشاه مسیحى حبشه را هم تحت تاثیر قرار داد و وقتى که جعفر بن ابیطالب قسمتى از آن را خواند.

  در پایان سوره، باز هم اشاره‏اى شده به نهایت امر متقین و مجرمین که بهشت و جهنم است.
  در مکه و قبل از هجرت و بعد از سوره فاطر نازل شده و داراى 98 آیه مى‏باشد.

  ادامه در :

  http://www.askdin.com/showthread.php?t=7150&p=46992

  http://www.rohama.org/files/fa/news/1389/2/29/7703_210.jpg

   


  نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

  گناه یک تعریف بیشتر ندارد ان هم نافرمانی از دستورات شرع است .

  ولایه علی بن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی

  .........................

  تار دل و پود عشق , عجب نقش رویایی زده بر جان من
  .
  تار دل با نوای یاهو , عشق او با صلای باز گو
  .
  و من حیرانم در این هیاهو
  ....................
  کبوتری روی شاخه ی ضعیف درختی پیر می نشیند
  و شروع می کند به خواندن
  صدای ترک برداشتن شاخه می آید اما
  کبوتر همچنان می خواند
  چون ایمان دارد که پرواز را می داند

  نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱٠:۳۱ ‎ق.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

  بسمه تعالی

  با عرض سلام

  همه ما می دانیم به جز قرآن کریم آخرین کتاب مقدس و الهی هدایت

  همه انسانها

  دیگر کتب الهی ( تورات و انجیل) متاسفانه تحریف شده است و اینجانب در چند سال پیش در روزنامه ای معتبر در یک متن کوتاه خواندم متاسفانه در زمان ما هم انجیل تحریف شد و خود انها به این تحریف اعتراض کردند اگر اشتباه نکنم تحریف درمورد قسمتی از انجیل بود که برضد یهودبود البته چون چند سال قبل این مطلب را خواندم متن کامل آن قسمت روزنامه را عینا به یاد ندارم احتمالا متن روزنامه مربوط به ١٠ سال اخیر بود ...

  به هر حال با وجود تحریف تورات و انجیل ما مسلمانان اجازه اهانت به انجیل و تورات را به خود نمی دهیم زیرا معتقدیم اگر یک آیه یا قسمت انجیل و تورات در

  کتب مقدس یهود و مسیحیت از کلام الهی باشد بی احترامی به ان اصلا جایز نیست اگرچه مطالعه آن کتب برای اهل علم خوبست

  امروز  ۱۰۱تناقض در کتاب مقدس  را دیدم و با حفط احترام به همه آیات الهی

  آدرس تنتقضات که ذکر شده و جای تحقیق دارد را می آورم که در آدرس زیر

  است :

  ۱۰۱تناقض در کتاب مقدس در سایت :

  http://www.askdin.com/showthread.php?t=6852

  البته ممکن است یک مورد از تناقضها صحت داشته باشد ویا هیچکدام از هر مورد تناقضها صحت نداشته باشد که  البته باید تحقیق کرد

   


  نوشته شده در سه‌شنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  


  دردم از او هست و درمان نیز هم

  دل فــدای او شد و جان نیــــز هم

  http://www.askdin.com/showthread.php?t=7067

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  http://mafateholqaeb.mihanblog.com

  http://qara-ali.blogfa.com

   


  نوشته شده در دوشنبه ٢٢ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ٩:۳٠ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

  Photo-Skin_ir-Flower25.jpg 

   http://photo-skin.ir/gallery/thumbnails.php?album=lastup&cat=-12&page=3

  http://qara-ali.blogfa.com

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

   

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید    تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید   تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنیدتصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  http://mafateholqaeb.mihanblog.com

  http://qara-ali.blogfa.com

   


  نوشته شده در دوشنبه ٢٢ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ٩:٢٢ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

  تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچک » بخش تصاویر زیباسازی » سری ششم www. کلیک کنید

  http://mafateholqaeb.mihanblog.com

  "hazrat  "ESA MASIH " IN " QORAN KAREM
  «حضرت مسیح در قرآن کریم»


  در دین مقدس اسلام، اگرچه حضرت محمد (ص) نسبت به سایر انبیاء ازجایگاه و مقام بالاتری برخوردار می باشد، اما دراین دین تمامی پیامبران الهی، قابل تکریم و احترام هستند؛ چرا که آنان برگزیدگان پروردگار بوده اند و مسلمین موظفند که به جمیع رسولان الهی محبت داشته و آنها را محترم بشمارند. در کتاب مقدس مسلمانان، قرآن کریم، سرگذشت برخی از پیامبران الهی ذکر گردیده، از آن جمله است؛ سرگذشت زندگی حضرت عیسی (ع) که به طور اجمالی به آن می پردازیم.

  http://www.askdin.com/showthread.php?t=323


  "نحوه تولد ایشان"

  Click the image to open in full size.
  خداوند پس از بیان وقایع تولد حضرت مریم علیهاالسلام، چگونگی خدمتگزاری او در معبد، به ذکر نحوه مادرشدن وی می پردازد و چنین می فرماید:

  - (ای رسول خدا) در این کتاب – قرآن– از مریم یاد کن، آن هنگام که از خانواده اش جدا شد و درناحیه شرقی قرارگرفت. (مریم/16)
  او می خواست مکانی خلوت و فارغ از دغدغه پیدا کند که به راز و نیاز با خدای خود بپردازد و چیزی او را از یاد محبوب غافل نکند، به همین دلیل طرف شرقی بیت المقدس را برگزید.
  - در این هنگام، ما روح خود را به سوی او فرستادیم و او در شکل انسانی بی عیب و نقص بر مریم ظاهر شد.(مریم/17)
  این وضعیت برای مریم بسیار سخت بود. او که همواره پاکدامن زیسته، در دامان پاکان پرورش یافته و درمیان مردم ضرب المثل عفت و تقوا است، با دیدن این صحنه که مرد بیگانه و زیبایی به خلوتگاهش راه یافته دچار ترس و وحشت می شود، لذا:
  - صدا زد:من از تو به خدای رحمان پناه می برم، اگر پرهیزگار هستی.(مریم/18)
  مریم با گفتن این سخن درانتظار عکس العمل آن مرد ناشناس بود، انتظاری آمیخته با وحشت و نگرانی. پس از لحظاتی او چنین پاسخی را شنید:
  - من فرستاده پروردگار توام، من آمده ام تا پسر پاکیزه ای از نظر خلق و خوی و جسم و جان به تو ببخشم.(مریم/19)
  حضرت مریم از شنیدن این سخن سخت به لرزه افتاد و در نگرانی عمیقی فرورفت: - گفت: چگونه ممکن است من صاحب پسری شوم، در حالی که تاکنون انسانی با من تماس نداشته و هرگز زن آلوده ای نبوده ام؟!(مریم/20)
  معجزات حضرت عیسی

  Click the image to open in full size.
  ... "و آتـَینا عیسی ابنَ مَریَمَ البـَیـِنات وَ اَیَّدناهُ بـِروُحُ القُدُس ... " (بقره /253)
  ما به عیسی بن مریم نشانه های روشن دادیم و او را با روح القدس تأیید کردیم.

  بر اساس تاریخ، "نشانه های روشن"، اشاره به معجزاتی مانند: شفای بیماران غیر قابل علاج، احیای مردگان و معارف عالی دینی دارد.
  - «وَیـُکـَلِّمُ الناسَ فی المَهدِ وَ کَهلاً وَ مِنَ الصالِحین.» (آل عمران/46)
  در این آیه به یکی از معجزات حضرت مسیح علیه السلام اشاره می شود که:"او با مردم در گهواره آنگونه سخن گفت که در کهولت سخن می گوید و او از صالحان است."
  - "و (خداوند) او را رسول و فرستاده ای به سوی بنی اسرائیل قرار می دهد. (و حضرت عیسی می گوید)من از گل چیزی به شکل پرنده می سازم، سپس در آن می دمم که به فرمان خدا پرنده ای می گردد. من کور مادرزاد و مبتلا به بیماری برص (پیسی) را بهبودی می بخشم. من مردگان را به فرمان خدا زنده می کنم و شما را از آنچه می خورید و در خانه ها ذخیره می کنید، خبر می دهم."(آل عمران/49)
  در آیه 110مائده، خداوند به معجزات حضرت عیسی که درآیه (49/ آل عمران) ذکر شده، اشاره می نماید وچنین می گوید که این معجزات به اذن خدا صورت گرفته، وتو به اذن من مرده را زنده نمودی، کور مادرزاد را شفا دادی، بیماری برص را بهبود بخشیدی.
   
  حواریون چه کسانی هستند؟

  Click the image to open in full size.

  در قرآن مجید پنج بار از حواریون حضرت مسیح علیه السلام یاد شده، که دو مرتبه آن در سوره صف است. این تعبیر اشاره به دوازده نفر از یاران خاص حضرت مسیح است، که نام آنها در انجیل های کنونی (انجیل متی و لوقا – باب6) ذکر شده، این واژه از ماده"حور" به معنی شستن و سفید کردن است، و چون آنها قلبی پاک و روحی با صفا داشتند و در شستشوی روح و جان خود و دیگران تلاش و کوشش می کردند، این واژه بر آنها اطلاق شده است.
  در بعضی از روایات آمده که حضرت عیسی (ع) هر یک از آنها را به عنوان نماینده خود به یکی از مناطق مختلف جهان فرستاد، آنها افرادی مخلص، ایثارگر، مجاهد و مبارز بودند و شدیدا به حضرت عیسی (ع) عشق می ورزیدند.

  نوشته شده در دوشنبه ٢٢ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ٩:٠٥ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

   

  ضریح مطهر امامان ع بقیع قبل از تخریب

  http://www.eteghadat.com/Files/Images/baghee/zarih.jpg

  http://yahazrateemamreza.persianblog.ir/1388/9

   

  گوگل

  http://www.tajerian.ir/Uploads/NewsPics/000120nabi.jpg

  گوگل

   

   


  نوشته شده در دوشنبه ٢٢ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۸:٥٤ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

  http://www.afdownload.com/wp-content/uploads/2009/02/quran.jpg

  بسم الله الرحمن الرحیم

  السلام علی الامام المتقین، هادی المضلین، یعسوب الدین، فخر الکائنات، سید السادات، کاشف الغم و الهم، سلطان العرب و العجم،حضرت مولانا الامیرالمومنین(ع).

   

  http://yahazrateemamreza.persianblog.ir/1388/9

   

   

   

   


  نوشته شده در دوشنبه ٢٢ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۸:٤۳ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

  کاش من هم عبور تو را دیده بودم ...

  شعری از مرحوم قیصر امین پور درباره امام رضا(ع) - امام رضا (ع) , مناسبت ها , ویژه نامه ها , اشعار مذهبی ,

  چشمه‌های خروشان تو را می‌شناسند
  موج‌های پریشان تو را می‌شناسند

  پرسش تشنگی را تو آبی، جوابی
  ریگ‌های بیابان تو را می‌شناسند

  نام تو رخصت رویش است و طراوت
  زین سبب برگ و باران تو را می‌شناسند

  از نشابور بر موجی از «لا» گذشتی
  ای که امواج طوفان تو را می‌شناسند

  اینک ای خوب، فصل غریبی سر آمد
  چون تمام غریبان تو را می‌شناسند

  کاش من هم عبور تو را دیده بودم
  کوچه‌های خراسان، تو را می‌شناسند

  http://astane.mihanblog.com/post/815

  http://qara-ali.blogfa.com

  http://yahazrateemamreza.persianblog.ir/1388/9

   


  نوشته شده در دوشنبه ٢٢ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۸:۳٦ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

  عکسهایی از حرم آقا حضرت امام رضاع 

  عکسها از سایت گوگل

   http://zameneaho./?page=2&mode=normal

   http://yahazrateemamreza.persianblog.ir/1388/9

   


  نوشته شده در دوشنبه ٢٢ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۸:۳۱ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

  گوگل

  www-Allpic-ir-1801[1].jpgwww-Allpic-ir-1801[1].jpgwww-Allpic-ir-2301[1].jpg

  WEBSHOTS_36.JPGwww-Allpic-ir-2301[1].jpg

  http://yahazrateemamreza.persianblog.ir/1388/9

   

  http://bahar-20.com/ftp/zibasazi/zibasazi08/image/07.jpg

  گوگل

  http://img.tebyan.net/big/1387/08/122144225142860802062888611938119132199.jpg

  نمایشگاه نقاشی خط قرآنی و اسلامی در لاهور برگزار شد

  خوشنویسی بسم الله الرحمن الرحیم  

  نمایشگاهی از تابلوهای نقاشی خط قرآنی و اسلامی آثار خانم “فضه ظهیر” هنرآموز خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران، در مجتمع فرهنگی الحمرا لاهور برپا شد...

  http://www.findfa.com/15171-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%86%D9%82%D8%A7%D8%B4%DB%8C-%D8%AE%D8%B7-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C/

   

  گوگل

  http://www.rohama.org/files/fa/news/1389/2/29/7703_210.jpg

  http://m-salah.persiangig.com/987/rafqat.jpg

  گوگل

  http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/4676/H/870911-ezdevaj.jpg

   

   

   


  نوشته شده در دوشنبه ٢٢ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ۸:٠٤ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

  گوگل

  .....من مسلمانم.
  قبله ام یک گل سرخ.
  جانمازم چشمه، مهرم نور.
  دشت سجاده من.
  من وضو با تپش پنجره ها می گیرم.
  در نمازم جریان دارد ماه ، جریان دارد طیف.
  سنگ از پشت نمازم پیداست:
  همه ذرات نمازم متبلور شده است.
  من نمازم را وقتی می خوانم
  که اذانش را باد ، گفته باد سر گلدسته سرو.
  من نمازم را پی "تکبیره الاحرام" علف م
  ی خوانم،
  پی "قد قامت" موج....  خوانم،


  سهراب


  http://313tasnim.blogfa.com

                     

  Click to view full size image

  http://bahar-20.com/pichak/displayimage.php?album=random&cat=4&pos=-1

   http://yahazrateemamreza.persianblog.ir/1388/9

   


  نوشته شده در دوشنبه ٢٢ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ٧:٤٩ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

  گوگل

  عوامل مرگ قلب از منظر قرآن و روایات :

  عواملی که موجب مرگ قلب و یا سختی آن می شود طبق قرآن و روایات ائمه معصومین (ع) عبارتند از :
  1 ـ تکذیب آیات الهی : قرآن کریم یکی از عوامل مهم مرگ قلب و قساوت آن را تکذیب آیات الهی می داند که در سوره بقره می فرماید : پس سخت گشت دلهای شما ( یهود ) بعد از این آیات الهی پس قلب های شما مانند سنگ است در سختی بلکه سخت تر از سنگ است در قساوت (20).
  2 ـ انجام گناه : گناه بزرگترین سبب مرگ و قساوت قلب است هر گناهی که از انسان سر می زند به تدریج باعث تیرگی قلب شده مگر آنکه زودتر توبه کند تا پاک و تمیز شود .
  امام علی (ع) می فرماید : قلب ها قساوت دار نشد مگر به سبب بسیاری گناهان(21) امام صادق (ع) می فرماید : پدرم همواره می فرمود : هیچ چیز چون گناه قلب را تباه نکند قلب همچنان بر گناه اصرار ورزد تا اینکه بر آن غالب آید و آن را وارونه کند(22) . امام باقر (ع) می فرماید هیچ بنده ای نیست جز آنکه در دلش نقطه سفیدی است و هر گاه گناهی کند در آن نقطه سیاهی پدیدار شود اگر توبه کند آن سیاهی برود و اگر دنبال گناه رود سیاهی بیافزاید تا آنجا که همه سفیدی دل را فرو گیرد و چون این سفیدی از سیاهی گناهان پوشیده شود دیگر صاحب آن دل سیاه هرگز به خوبی و صلاح برنگردد . (23)
  3 ـ آرزوهای دراز : آرزوهای دراز و خواهشهای دنیوی و خواسته های نفسانی که برای رسیدن به آن خواسته ها نهایتی پیدا نمی شود از دیگر عوامل مرگ قلب است. حضرت علی (ع) فرمود : به واسطه ی دو چیز از شما می ترسم یکی هوای پرستی و دوم آرزوی دراز. زیرا پیروی از هوای نفس شما را از حق باز می دارد و آرزوی دراز انسان را از آخرت به فراموشی می اندازد . (24)
  4 ـ پرخوری : رسول خدا (ص) فرموده است : نمیراند دلها را جزء زیاد خوردن و آشامیدن زیرا قلب ها می میرند همانند زراعتی که بیش از حد آبش دهند .(25)
  و علی (ع) می فرماید : بپرهیزید از پرخوری که آن سبب قساوت دل و کسل کننده در نماز و خراب کننده بدن است . (26)
  5 ـ پرگویی : پرگویی و زیاد سخن گفتن اگر به حرام باشد مثل دروغ و غیبت و سخن چینی حتما موجب قساوت قلب می شود چون گناه است و مراد از پرگویی یعنی سخنانی که هیچ نفعی نداشته باشد و سخنان لغو باشد زیادی آن مکروه و موجب قساوت است .
  امام صادق (ع) فرمود : حضرت عیسی (ع) فرموده است : زیاد سخن نگویید در غیر ذکر خداوند زیرا آنان که پرگویی می کنند در غیر ذکر خداوند دلهاشان قساوت دار است لکن خودشان نمی دانند .(27)
  6 ـ پرخوابی : علی (ع) فرموده است : بسیار خوردن و خوابیدن قلب را فاسد و آن را می کشد(28) . و امام صادق (ع) فرموده است : زیاد خوابیدن قلب را از تفکر باز داشته و قسی می کند .(29)
  7 ـ ثروتمندی زیاد : علی (ع) فرموده است : مال زیاد دین شخص را فاسد می کند و باعث قساوت قلب می شود . (30)
  8 ـ غفلت : امام باقر (ع) به جابر جعفی فرموده است : پرهیز کن از غفلت که در غفلت قساوت قلب است . (31)
  و غفلت یعنی ناآگاهی و در یاد خدا و آخرت نبودن و در روایتی رسول خدا می فرمایند : پنج چیز قلب را قساوت می دهد :
  1 ـ گوش دادن به لهو 2 ـ درب خانه سلطان رفتن 3 ـ دوستی خواب 4 ـ دوستی راحتی
  ( راحت طلبی ) 5 ـ دوستی خوردن(32) و در حدیث دیگر رسول خدا (ص ) فرموده اند : پنج چیز دلها را می میراند :
  1 ـ گناه بالای گناه 2 ـ مجادله با احمق ( نابخرد ) 3 ـ هم صحبت و مجالست بیش از حد با زنان 4 ـ نشستن با مردگان ، گفتند رسول الله (ص) مردگان چه کسانی هستند ؟ فرمود : هر بنده خوش گذران سرکش که او مرده است .(33)
  5 ـ در مدت زیادی تنها در خانه ماندن باعث قساوت قلب می شود . (34)
  قساوت قلب یکی از بیماری های روحی است که منشا بسیاری از آلودگی ها و گناهان می شود و باید از آن پیشگیری کرد و اگر خدای ناکرده دچار آن شدیم آن را درمان نماییم .

  راهکارهای درمان قساوت قلب :

  مهمترین راه های درمان قساوت قلب :

  1 ـ ذکر خدا و یاد خدا است :

  زیرا خود قرآن ذکر خدا را باعث آرامش قلب ها می داند ، به طور مثال هوا برای ریه خوب است ، اما آب خوب نیست ، بلعکس آب برای معده خوب است اما هوا خوب نیست ، نفس انسان مثل معده است ، که طالب محبت دنیا است .
  دنیا برای نفس مطلوب است اما قلب انسان مثل ریه است که به هوا نیاز دارد . محتاج ذکر الله است چطور اگر انسان برای چند لحظه ای هوا به ریه اش نرسد می میرد و اگر هوای ذکر خدا هم به قلب نرسد خواهد مرد از جمله ذکرهای مهم در جلای قلب که در بر طرف کردن قساوت خیلی موثر است ذکر استغفار ( استغفرالله ربی و اتوب و الیه ) 2 ـ ذکر لا اله الا الله 3 ـ و صلوات بر محمد و آل محمد (35)است .

  2 - دوری از گناه :

  زیرا قساوت دل مربوط به گناه است پس اول باید توبه کرد و هر روز با خدا عهد بست که گناه نکنیم و اگر مرتکب آن شده حتما و فوراً توبه کرده و عزم بر ترک گناه داشته باشیم و در این مورد توصیه می شود حتما مناجات تائبین از مناجات خمسه عشر از امام سجاد (ع) که در مفاتیح آمده را غفلت نکنیم و به قرائت و تدبر در آن بپردازیم . (36)

  3 ـ یاد مرگ :

  که باعث می شود دل انسان جلا پیدا کرده و غفلت را از بین می برد که علی (ع) می فرماید : رسول خدا ( سفارش می کرد به اصحابشان به این که یاد مرگ باشید زیرا یاد مرگ شکننده ی لذات نفسانی و مانع از میل های حیوانی است .(37)

  4 ـ مطالعه کتابهای اخلاقی و احادیث ائمه هدی :

  مطالعه این کتب و احادیث ( تاثیر فوق العاده دارد و امام باقر (ع) فرموده است : ان حدیثنا یحیی القلوب یعنی احادیث ما قلب را زنده می کند ) .(38)

  5 ـ مهربانی با مستمندان و ایتام :

  روایت است شخصی به رسول خدا (ص) از قساوت دلش شکایت کرد ، رسول خدا (ص) فرمود : هر گاه بخواهی دلت نرم شود پس اطعام کن مسکین را و دست بر سر یتیم بکش .(39)
  درپایان برای مطالعه بیشتر در مورد قلب و قساوت و درمان آن کتب ذیل پیشنهاد می گردد .
  1 ـ قلب سلیم ، نوشته شهید دستغیب 2 ـ حکمتها و اندرزها ، شهید مرتضی مطهری 3 ـ پندها و اندرزها آیت الله حائری

  منبع:نشریه فصلنامه قرآنی کوثر شماره28

   

  http://darolqoran.persianblog.ir

  گوگل

  http://450.ir/upload/img/1001/1126-02-9913694i91-69957.jpg

  گوگل


  نوشته شده در دوشنبه ٢٢ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ٧:٤٠ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

  ..........................................................

  اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

  جهات انس با قرآن

  طهارت و شکوفایی قلب از منظر قرآن کریم

  قلب یا دل :

  مقصود از قلب از نظر اهل معرفت عالی ترین مرتبه روح انسانی است آنچه در آیات و روایات آمده قلب یا دل را امری مجرد و مرتبه ای عالی از نفس و روح دانسته که مرکز دریافت الهامات و فهم عواطفی چون خوف ، رجاء ، عشق ، محبت ، غم و شادی و حیاء و ... می باشد، واضح است که انسان مرکب از عنصر جسمانی و عنصر روحانی است به اعتبار دیگر نفس را به دو قوه عامله و عالمه تقسیم می کنند .
  قوه عامله همان نیروی نفس است که در سراسر بدن پراکنده شده و کارها را انجام می دهد و قوه عالمه یا ادراک نفس بر 5 قسم می باشد .
  1 ـ قوه احساس : شامل حواس ظاهری می شود ( لامسه ، سامعه ، باصره ، ذائقه ، شامه )
  2 ـ قوه خیال : محل نگهداری محسوسات و بایگانی آنها می باشد .
  3 ـ قوه تخیل : محل ترکیب محسوسات و ابداع صورت های جدید می باشد .
  4 ـ قوه عقل : ادراک کلیات را بر عهده دارد و شامل عقل نظری و عملی می باشد .
  5 ـ قوه قلب : ادراک امور الهامی و عواطف را عهده دار می باشد

  .................

  قلب در قرآن کریم و روایات :

  در قرآن کریم قلب بر پنج وجه آمده است :
  1 ـ آیاتی که به صفات روحی قلب اشاره دارد : غلظت ، (3)خضوع(4) ، قساوت(5) ، اطمینان (6)
  2ـ آیاتی که به حالات قلب اشاره دارد . مانند رعب(7) ، وجل (8)و ...
  3ـ آیاتی که به افعال قلب اشاره دارد . مانند اثم(9) ، کسب (10)
  4 ـ آیاتی که به ویژگی ها ، شناختی قلب اشاره دارد . مانند ریب(11) ، تفقه(12) ، تعقل(13) و ...
  5 ـ آیاتی که به خصیصه های قلب اشاره دارد . مانند طبع(14) ، اکنه(15) ، رین(16)

  قلب یا دل که در قرآن از آن بسیار یاد شده است دارای حالات و ویژگی هایی است از جمله :

  1 ـ طمانینه و اطمینان قلب ( رعد / 28 ـ فتح / 4 ـ فجر / 27 و 28 )
  2 ـ طهارت قلب ( احزاب / 33 و 53 ـ مائده / 41 ـ توبه / 108 )
  3 ـ انشراح قلب یا شرح صدر ( انعام / 125 ـ انشراح 1 )
  4 - مهر خوردن قلب ( غافر / 35 ـ یونس / 74 ـ روم / 59 ـ اعراف / 101 ـ نساء 155)
  5 ـ ختم قلب ( جاثیه / 23 ـ بقره / 7 )
  6 ـ کوردلی ( کوری قلب ) ( حج / 46 ـ اسراء /72 )
  7 ـ حجاب قلب ( انعام / 25 ـ مطفقین / 14 و 15 )
  8 ـ زیغ قلب ( آل عمران / 6 و 7 ـ صف / 5 )
  9 ـ قساوت قلب ( بقره / 10 ـ انفال (17)/ 24 ـ حج / 53 ـ احزاب / 60 )
  10-شفای قلب(یونس/57)

  امام باقر (ع) می فرماید : قلب چهار قسم است :

  1 ـ قلبی که در آن نفاق و ایمان هر دو است ، پس(18) اگر هنگام مرگ صاحب آن دل با نفاق باشد هلاک شده و اگر با ایمان باشد در نجات است .
  2 ـ قلبی که وارونه است و آن دل مشرک است .
  3 ـ قلبی که چرکین و زنگ زده و بسته است و آن دل منافق(19) است .
  4 ـ قلبی که پاک است و آن قلب مومنین است که همانند چراغی فروزان است . اگر خداوند به او نعمت دهد سپاس گذار است و اگر بر او بلا فرستد صبر می نماید .

  http://darolqoran.persianblog.ir

  ادامه دارد ...


  نوشته شده در دوشنبه ٢٢ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ٧:۳٠ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

  عشق خداوند به بندگانش بر طبق آیات قرآن

  قرآن, سوره ۳, آیات ۳۱ و ۳۲

  “بگو اگر خدا را دوست دارید از من پیروى کنید تا خدا دوستتان بدارد و گناهان شما را بر شما ببخشاید و خداوند آمرزنده مهربان است”
  “بگو خدا و پیامبر [او] را اطاعت کنید پس اگر رویگردان شدند قطعا خداوند کافران را دوست ندارد” .................

  همانطور که در دو آیه بالا به آن اشاره شده است, قدم اول برای دریافت عشق خداوند, دنبال کردن مسیری است که پیامبرانش به ما نشان داده اند.

  .................

  علاوه بر این, بر طبق قرآن, انسانهایی که خداوند دوستشان دارد انسانهایی هستند که:ش

  از خود در برابر گناه محافظت می کنند (۳:۷۶, ۹:۴, ۹:۷)ش
  منصفانه قضاوت می کنند (
  ۵:۴۲, ۴۹:۹, ۶۰:۸)ش
  در راه خدا تلاش و مجاهده می کنند (
  ۶۱:۴)ش
  خود را برای خداوند خالص می کنند (
  ۲:۲۲۲, ۹:۱۰۸)ش
  از کارهای بد توبه می کنند (
  ۲:۲۲۲)ش
  به خداوند توکل می کنند (
  ۳:۱۵۹)ش
  و در برابرمشکلات صبور هستند (
  ۳:۱۴۶) ش

  از سویی دیگر, خداوند فردی را دوست ندارد که:ش

  به او معتقد نباشد (۳:۳۲, ۳۰:۴۵)ش
  متکبر باشد (
  ۱۶:۲۳, ۴:۳۶, ۳۱:۱۸, ۵۷:۲۳)ش
  به دیگران بدی کند (
  ۳:۵۷, ۳:۱۴۰, ۴۲:۴۰)ش
  ناسپاس باشد (
  ۲:۲۷۶, ۲۲:۳۸)ش
  تجاوزکار باشد (
  ۲:۱۹۰, ۵:۸۷, ۷:۵۵)ش
  اسرافکار باشد (
  ۶:۱۴۱, ۷:۳۱)ش
  دیگران را گمراه کند (
  ۲:۲۰۵, ۵:۶۴, ۲۸:۷۷)ش
  عهد و پیمانش را بشکند (
  ۸:۵۸, ۴:۱۰۷)ش
  وبه داشتن مال و ثروت شادی کند (
  ۲۸:۷۶)ش

  http://www.parsquran.com/articles/love.htm

     گوگل

   


  نوشته شده در دوشنبه ٢٢ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ٧:٢٠ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

   

   

   

   

  http://img.tebyan.net/big/1388/02/18423211040244791318012820416814653223153147.jpg

   

  گوگل

  http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/ali555/37.jpg

   

   


  نوشته شده در دوشنبه ٢٢ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ٧:٠۳ ‎ب.ظ توسط ن.غ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

  بنام خدا

  كاربر گرامي

  با سلام و احترام

  پيوستن شما را به خانواده بزرگ وبلاگنويسان فارسي خوش آمد ميگوييم.
  شما ميتوانيد براي آشنايي بيشتر با خدمات سايت به آدرس هاي زير مراجعه كنيد:

  http://help.persianblog.ir براي راهنمايي و آموزش
  http://news.persianblog.ir اخبار سايت براي اطلاع از
  http://fans.persianblog.ir براي همكاري داوطلبانه در وبلاگستان
  http://persianblog.ir/ourteam.aspx اسامي و لينك وبلاگ هاي تيم مديران سايت

  در صورت بروز هر گونه مشكل در استفاده از خدمات سايت ميتوانيد با پست الكترونيكي :
  support[at]persianblog.ir

  و در صورت مشاهده تخلف با آدرس الكترونيكي
  abuse[at]persianblog.ir
  تماس حاصل فرماييد.

  همچنين پيشنهاد ميكنيم با عضويت در جامعه مجازي ماي پرديس از خدمات اين سايت ارزشمند استفاده كنيد:
  http://mypardis.com


  با تشكر

  مدير گروه سايتهاي پرشين بلاگ
  مهدي بوترابي

  http://ariagostar.com
  نوشته شده در دوشنبه ٢٢ شهریور ،۱۳۸٩ساعت ٧:٠۳ ‎ب.ظ توسط پرشین بلاگ| نظرات ()
  طبقه بندی:  

  مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
  By Ashoora.ir & Night Skin